قیمت سانسوریا ابلق شمشیری

قیمت سانسوریا ابلق شمشیری

021-88828549

Sansevieria

قبل از اینکه بخواهیم قیمت گل سانسوریا ابلق شمشیری یا پاکوتاه را بدانید ابتدا لازم کمی با شرایط نگهداری آن آشنا شوید.

گل سانسوریا یکی از گل‌های زیبا و دوست‌داشتنی است که در بسیاری از مناطق جهان پرورش داده می‌شود. برای نگهداری این گل باید به موارد زیر توجه کنید:

۱) نور: سانسوریا باید در محیطی با نور فراوان قرار داده شود، اما باید دقت کنید که این گیاه از نور مستقیم آفتاب خیلی خوشش نمی‌آید و بهتر است در محیطی با نور غیر مستقیم قرار داده شود.

۲) آبیاری: سانسوریا با آبیاری منظم و به میزان کافی بهترین رشد را دارد. این گیاه به رطوبت اطراف خود حساس است و باید آبیاریآن را به گونه‌ای انجام داد که خاک آن همیشه مرطوب باشد ولی آب اضافی آن را هم نخورد. برای آبیاری سانسوریا، بهتر است از آب خنک و تصفیه شده استفاده کنید.

۳) خاک: سانسوریا در خاک لومی و بازدارنده برای زهکشی خوب رشد می‌کند. بهتر است برای کاشت آن از خاک حاوی مواد آلی و مخلوط با شن‌های کوچک استفاده کنید.

۴) دمای محیط: سانسوریا در دمای محیط ۱۸-۲۵ درجه سانتیگراد بهترین رشد را دارد و باید از این دماها بهتر نباشد.

۵) تغذیه: برای تغذیه سانسوریا، بهتر است از کودهای آلی و کودهای شیمیایی با مقدار مناسب استفاده کنید. در طول فصل رشد، باید هر دو هفته یکبار به گیاه کود دهید. البته در سال اول کاشت نیازی به کود دادن نیست و گیاه از خود خاک تغذیه می‌شود.

۶) برش: برای نگهداری سانسوریا بهتر است برگ‌های زرد و خشک را برید و در طی فصل رشد، شاخه‌هایی که رشد کرده‌اند را برید تا رشد گیاه بهتر شود.

۷) بیماری‌ها: سانسوریا به بیماری‌های قارچی حساس است، بنابراین باید از رطوبت زیاد وآبیاری اضافی پرهیز کرده و به تهویه مناسب محیط دقت کرد. اگر گیاه دچار بیماری شد، بهتر است بلافاصله برای درمان اقدام کنید تا از گسترش آن جلوگیری شود.

در کل، برای نگهداری گل سانسوریا، باید به نور، آبیاری، خاک، دما، تغذیه، برش و بیماری‌ها توجه کرد. با رعایت این نکات، می‌توانید این گل زیبا و دوست‌داشتنی را در منزل خود پرورش دهید.
برای اطلاع از قیمت سانسوریا ابلق شمشیری و یا هر مدل دیگری از گل های سانسوریا با کارشناسان ما تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را جهت آشنایی و خرید این محصول در اختیارتان قرار دهند.

همچنین شما میتوانید با دریافت نمونه های گل سانسوریا و گلدان های آن از طریق اپلیکیشن های فضای مجازی، از منزل گل و گلدان خود را انتخاب کنید و سپس پرداختی آن را انجام دهید.

Loader